What I love about sunday

Krásné nedělní ráno! Jak já miluju neděle, ten klid a čas jen pro nás dva. Můžeme spát jak dlouho chceme, snídani si vychutnáváme až nesmyslně dlouho a jen tak odpočíváme, koukáme na Netflix nebo si čteme. Neberu neděli jako den, kdy by se měl člověk připravovat na pondělí, to pro mě přichází až v pondělí ráno, kdy si sednu a naplánuju následující týden. Ale v neděli ne, neděli si chci užít. Já vnímám neděi jako takovou lenivější ségru soboty. V sobotu mám chuť podnikat výlety, chodit na akce, bavit se s kamarádama, procházet se a být akční. V neděli je to spíš naopak. Neděle je o spánku, odpočinku, výletu do kavárny, knížkách, pečení a ,,me-time“. Bez čeho se tedy moje neděle neobejde?

brunettie blog sunday morning couple love bed bedphotos láska

Spím jak dlouho chci.

Já jsem zastáncem brzkého vstávání, to ale v žádném případě neplatí pro neděli! V neděli mám budík vypnutý, rolety stažené a tělo by se mělo samo rozhodnout, kdy je ten správný čas se probudit. A není to jen o spánku jako takovém. Probuďte se s dobrou náladou a klidně se válejte celý den v posteli a koukejte na Netflix. Nebo existujte celý den v pyžamu. 🙂

Vyhraju si se snídaní. A snídám dloooouho.

Správný start dne se pro mě rovná super snídaně. Dejte si co máte rádi. Užijte si to pečení nebo vaření, ale i krájení a samotnou přípravu. V neděli mám všechen čas, takže i kdyby mi příprava zabrala několik desítek minut, stojí to za to. Udělejte si oblíbené jídlo nebo své drahé polovičce to jeho/její. Zkrátka si to užijte. Kdo říká, že snídaně nemůže být do 12? My doma snídáme snídáme šíleně dlouho – nanosíme všechny dobroty na stůl a koukáme na seriály. Perfektní začátek dne.

brunettie blog sunday morning

Čtu si.

V neděli je ten správný čas na ukončení celotýdenního odkládání čtení. Přes pracovní týden jsem unavená, není na to čas nebo jsou důležitější věci. Proto miluju ten pocit, když je neděle, vezmu si knížku do ruky, udělám si nějaký dobrý, sypaný čaj a začtu se. Mám na to čas, vnímám každou stránku a příjemně u toho odpočívám. Někdy mám zase náladu jen na prolistování časopisu, takže hledám inspiraci, vystřihuju si co mě zaujalo, bavím se u článků a čerpám rady.

brunettie blog sunday morning diary filofax

Tvořím!

Celý týden jsem online. Píšu na klávesnici a žiju tak trochu ve virtuálním světě. O víkendu, speciálně ale v neděli, to chci mít jinak. Potřebuju úplně vypnout a tvořit něco rukama. Jako když jsme byli malí. 🙂 Proto se snažím každou neděli něco vytvořit. Je úplně jedno co, jestli zrovna upeču zdravý dezert, uvařím oběd na pondělí do práce, uklídím skříň nebo si sepisuju myšlenky.  Dělám cokoliv, co mě napadne a vykouzlí mi to úsměv. Offline možností co dělat je spousta, hlavní je, aby vás to bavilo.

 brunettie blog sunday morning peeling loreal mask

Užívám si svůj vlastní kosmetický salon.

Tenhle čas sama pro sebe miluju a pravidelně ho dodržuju. Vytáhnu peelingy, masky, olejíčky, snažím se opečovat pleť, vlasy a nehty, někdy si dám vanu nebo si dopřeju zábal na nohy. Zkrátka co se mi chce a je potřeba. Fantazii se ani v tomto bodě nekladou a já si tohle beauty okénko ráda vychutnávám po svém. Každou neděli je to jiné. Myslím si, že každá žena nebo slečna by si na sebe alespoň jednou týdně měla najít takovýhle čas, i když vím, že to není vždy jednoduché. Zkuste každou neděli alespoň na 15 minut pro sebe ukořištit čas a hýčkat se.

 

Doufám, že jsem vás pro dnešní den inspirovala a užijete si skvělou neděli! 🙂  A schválně, jak vnímáte neděli vy? Jste milovníci klidu nebo jste spíš v týmu ,,akční neděle“? 

 

Pusu,

Vaše T. ♥

14 Comments

 1. Nela
  Únor 18, 2018 / 10:01 am

  Krásný a inspirují článek. Jsem zastánce klidné a relaxační neděle. Ráda si dopřeji dlouhý spánek nebo jen válení v posteli. Beru to jako den plný lenošení . Přeji krásnou neděli plnou relaxuje a pohody.

  • Terez
   Únor 18, 2018 / 9:24 pm

   Já to mám v neděli úúúplně stejně, lenošení je na neděli jako stvořený. 🙂

 2. Tereza
  Únor 18, 2018 / 10:03 am

  Super článek Terezko❤️ Skvělé nápady na neděli. Moje neděle je bohužel jen o učení protože přes týden nemám vůbec čas. Ale prokládám to nejakou knížkou, udělám si masku nebo uklizím vzhledem k tomu že jsem hodně na pořádem tak mě to i baví.
  Krásnou neděli👌🏻❤️❤️

  • Terez
   Únor 18, 2018 / 9:25 pm

   Tery děkuju moc! No jo, učení, to znám, ale i tohohle bude jednou konec! 😀 Hlavně že si najdeš čas i relaxovat, to je taky hodně důležité. 🙂

 3. Nela
  Únor 18, 2018 / 10:20 am

  Ahoj Terko, tvuj blog i youtube kanál mam rada, ale muzes mi prosim vysvetlit, proc jsou tve clanky bilingvni ? Nadpis v angličtině a poté text i podnadpisy v češtině ? Vím, že v rámci jakykoliv prezentací je to bráno jako jeden z největších preslapu. Tvuj blog ma dle mého názoru velmi povedenou grafiku a vizualizaci, tak mě to překvapuje. Dekuji za odpověď.

  • Terez
   Únor 18, 2018 / 9:26 pm

   Ahoj Neli, já to používám protože se mi to líbí, baví mě ten kontrast, ráda to střídám. 🙂 Navíc mi přijde, že že názvy článků v AJ lépe vysvětlují téma blogu, zajímavějším způsobem.

 4. Únor 19, 2018 / 6:38 am

  Ahoj Terezko, super článek, tvůj blog se mi čte hrozně hezky, jen tak dál! 😍 Jinak já jsem taky zastáncem klidné neděle, i když jsem většinu neděl v práci (buď na ranní nebo odpolední), aspoň po návratu/před odchodem z práce/do práce se snažím najít si na sebe čas, dát si masku na vlasy i obličej, nalakovat si nehty, číst si.. A když se to někdy nepodaří v neděli, tak to udělám v pondělí 😉

  • Terez
   Únor 19, 2018 / 8:29 am

   Ahojky, prvně – super název blogu! 😀 Za druhé, máš naprostou pravdu, když to někdy nevyjde, že je nedelě odpočinková, vynahradím si to v pondělí. Hlavně se tím nestresovat. 🙂

 5. Katka
  Únor 19, 2018 / 10:30 am

  Moc hezký inspirující článek :)! Uvítala bych více takových 🙂

  • Terez
   Únor 21, 2018 / 10:25 am

   Děkuju moc, Kačí! Budou, slibuji. 🙂

 6. Únor 19, 2018 / 5:43 pm

  Krásný článek, mám to úplně to samé. V sobotu si užívám kafíčkování s přáteli,které jsem prez tyden neviděla a v neděli si užívám čas s přítelem a klid. Rádi chodíme na jídlo nebo si ho necháme dovést domu. Más moc krásné fotky <3

  • Terez
   Únor 21, 2018 / 10:26 am

   Přesně, mám to úplně stejně, hlavně to jídlo! 😀 Děkuji moc <3

 7. Únor 22, 2018 / 1:47 pm

  Mmmm… tak tenhle článek jsem si vychutnala stejně, jako tu neděli 😀 Pohodový, relaxační, plný inspirace 🙂 Mívám neděle hodně podobné. Miluju ten klid a zpomalení <3

 8. Nikky
  Únor 23, 2018 / 6:50 am

  Skvělá inspirace pro všechny! ♥
  U mě takto každá neděle nevypadá z důvodu některých propracovaných víkendů, za to si ale snažím užít i volné dny v týdnu, které mají také něco do sebe a nacházím v nich výhodu.
  Co se týče těch odpočinkových neděl, tak je to u nás to samé – válet se a válet. Relax je na prvním místě, vynikající snídaně je základ a koukat na hezký film v televizi nebo na pc v posteli, co může být víc.
  A na spánek nezapomínám, to mě nikdo dříve jak v 11 z postele nevyžene. 😀
  Ještě se občas chodíme jen tak nenuceně projít, když je hezky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *