Deník nevěsty: Výběr svatebních šatů

Jak já jsem se na tenhle moment těšila! 🙂 Zažít takové to magické souznění jako z amerických filmů, když si obléknete TY šaty…jak rozpláčete maminku, kamarádky, paní ze salonu…

No, mě se to ze začátku nestalo. Prošly jsme s Verunkou a mamkou několik salonů, zkusila jsem si desítky šatů a pořád to nebylo ono…servis nebyl podle mých představ, šaty všude stejné a docela malý výběr, vše jen boho nebo velké sukně…zkrátka to nebylo takové to kouzelné, co si každá nevěsta chce prožít.

STAČÍ PŘIJÍT DO SPRÁVNÉHO SALONU!

Vím, že mi hodně z vás doporučovalo svatební salon Adina v Letňanech a taky vím, že jsem vás měla poslechnout. Paradoxně jsme si ale tenhle salon nechaly ,,na konec“ – a možná i dobře, protože jsme měly porovnání – ale o můj bože! Tahle návštěva byla na úplně jiném levelu.

Hned jak jsme přišly (objednejte si dopředu schůzku, budou se vám individuálně věnovat:)) se nás ujala sympatická paní a nabídla nám pití a bublinky. Konečně! Nechápejte mě špatně, já bych si tu lahev i klidně zaplatila, ale myslím si, že k tak důležitému rozhodování a celé situaci se oslavující bublinky hodí a Adina byla první salon, ve kterém nám je nabídli.

brunettie svatba svatební šaty adina

A to nemluvím o tom neuvěřitelném výběrů šatů…připadala jsem si jako Alenka v říši divů. Všechny možné druhy šatů, které si dokážete představit, všechny velikosti, velikosti sukní, různé stupně bílé a champagne, odhalené, zahalené, s rukávy, na ramínkách…zkrátka tady si opravdu vybere každá nevěsta. Všechny jsme tam stály s otevřenou pusou a holky mi jen nosily jedny šaty za druhými.

brunettie svatba svatební šaty adina brunettie svatba svatební šaty adina

MÁM JASNOU PŘEDSTAVU O ŠATECH. VÁŽNĚ?

Znáte to, když si uděláte o něčem představu nebo to najdete na Pinterestu a hledáte přesně to ONO? Tak přesně tak jsem to měla já s mými snovými svatebními šaty. Přesně jsem věděla, jak mají vypadat, jaký mají mít styl a že mají být bílo bílé.

V Adině jsem vyzkoušela snad 40 šatů a největší problém se nakonec ukázalo to, že mi slušela většina z nich a já se nemohla rozhodnout! I když byly ale všechny krásné, úžasně šité a princeznovské, pořád tam nebylo to ono. Alespoň pro mě (a znáte mě, mám specifickou postavu i vkus).

No a pak se stalo něco neuvěřitelného…Svatební konzultantka mi přinesla do kabinky šaty, u kterých jsem si řekla, když jsem je viděla na ramínku, že to asi nebude úplně to pravé. Nechala jsem se ale zlákat a šaty jsem si zkusila. A bylo TO tam. Oblékla jsem si je a nenapadlo mě jiné přirovnání než WOW. Měla jsem pocit, jako kdybych vlezla do druhé kůže, jak kdyby ty šaty byly ušité přesně pro mě. Každý záhyb, každý šev, provedení, délka, velikost…všechno sedělo.

A co teprve, když jsem vylezla z kabinky. Verča neměla slov a začala plakat, já začala taky a po očku jsem viděla, že i paní si utírá slzu. Byl to tak dojemný okamžik na který nikdy nezapomenu. A hned jsme věděly, že jsme našly TY šaty.

brunettie svatba svatební šaty adina

VŠÍMEJTE SI DETAILŮ

Detaily dělají divy. U svatby to podle mě platí dvojnásob, u svatebních šatů ještě o trochu víc. Je jedno jestli si je jdete půjčit nebo koupit, chcete se v nich cítit skvěle a právě detaily jsou to, co vám nakonec napoví, že to jsou ty pravé. Proto si je dobře prohlédněte, vyzkoušejte si v nich tancovat, sedět, vyzkoušejte je s podpatkami na nohou, zkrátka zkuste si v nich sami sebe představit ve svatební den a noc.

Stejně tak jako myslete na druh/typ šatů – bohužel ne všem postavám sluší všechny šaty, takže vybírejte opravdu pečlivě. Klidně si vyzkoušejte různé druhy, styly, délky, ale mějte uvážlivou ruku, nechte si případně poradit a vždy na konci dejte na svůj vnitřní pocit, na to, jak se v daných šatech cítíte. Vezměte při výběru také v potaz místo a téma svatby.

Pokud máte ale stále pocit, že byste někde potřebovali malinko upravit, taky to není problém. Já si například nechávám na ty své dávat takové ty silikonové pásky, aby mi šaty neklouzaly po těle. Maličkost, kterou ale určitě například při tančení ocením. 🙂

V salonu jsou vybavení všemi možnými proprietami, jako jsou boty, kytice, závoj, takže zkoušejte, tancujte, procházejte se a hlavně si buďte jisté.

KOLIK TO STOJÍ

My jsme v Adině platily za první návštěvu 300 Kč, které jsou ale vratné v případě, že si některé šaty vyberete. Což úplně upřímně, v jiných salonech jsem zaplatila víc a nedostala jsem ani z poloviny tolik, co tam. Co se týká ceny šatů, tak ta je samozřejmě různá a vždy je odstupňovaná podle toho, zda si šaty pujčujete nebo kupujete. V nabídce jsou samozřejmě dražší kousky (Pronovians například), ale jsou tam i méně fin.náročné, které jsou stále krásné a udělají parádu.


 

Kdybych to měla celé shrnout, tak jsme opravdu odcházely všechny hrozně spokojené, s úsměvem na rtech a na měkko. Našla jsem své vysněné šaty, které se nemůžu dočkat až si v den D vezmu a prožila jsem krásný, emotivní zážitek s mými nejbližšími. Vše do sebe prostě krásně zapadlo a já Adinu od té chvíle doporučuju kudy chodím. Protože nejlepší referencí je vlastní zážitek.

P.S.: Protože jsem pověrčivá, záměrně vám tu neukazuju fotku vybraných šatů ani mě v jiných…tak snad to nevadí :))

Share:

3 Comments

 1. Červenec 8, 2020 / 10:54 am

  Terezko, nádhera, úplně se tady za monitorem dojímám :´-) A z celého srdce mi dělá radost, když si nevěsta může užít svatební přípravy spolu se svou maminkou. (Ta má totiž pár měsíců před svatbou, o Vánocích, zemřela…). Takže se teď úplně rozplývám a přeji ti, ať i nadále jsou svatební přípravy pro tebe a tvé blízké takhle nádherné. <3 Mám fakt radost. 🙂

  • Terez
   Červenec 9, 2020 / 7:07 am

   Peti moc děkuju za krásný komentář a strašně, strašně moc mě mrzí to, co píšeš…Myslím, že si to nikdo nedokáže představit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *