Deník nevěsty: Místo a koordinace svatby

Není neuvěřitelné, že už ani ne za měsíc budeme pan a paní? Ale to trochu předbíhám…dnešní článek bych totiž ráda věnovala (za mě) dvoum nejdůležitějším věcem – a to místu svatby a případném výběru koordinátorky (+ teda datum, že!).

Dostatečně dopředu.

To je za mě to nejdůležitější, tyhle tři věci si domluvte jako první. Nejlépe v pořadí datum, místo, koordinace. Datum a lokalita jsou důležité z mnoha důvodů, ale samozřejmě nejhlavnější je ten, aby na dané datum měli místo a mohla se tam svatba uskutečnit. U místa je dobré si uvědomit v jakém stylu by se svatba měla nést, co je vám nejbližší, v čem se cítíte dobře,…a potom řešit praktické věci jako kapacitu ubytování, vzdálenost, okolní vjemy atd.

Právě když tohle všechno budete řešit dostatečně dopředu, nemusíte být ve stresu a vše si dobře promyslíte, zvážíte a rozhodnete se správně. Takže se rozhodněte pro datum a poté začněte objíždět vytipovaná místa (P.S.: S tipy na místa podle vašich kritérií a gusta taky hodně pomůže koordinátorská firma).

Tohle místo splňuje všechno!

Myslela jsem si, když jsme začali hledat místo svatby, že nemáme moc velké nároky. Chtěli jsme dojezdovou vzdálenost cca do hodiny od Prahy, aby bylo možné ubytovat všechny hosty a aby byla na pozemku zahrada, ve které by se konal obřad. A ideálně aby vše bylo na jednom místě a nemuseli jsme nikam přejíždět. Domluvili jsme se také, že chceme svatbu v elegantním stylu – takže žádné boho, věnečky, pírka nebo modré obleky s hnědými botami.

Překvapivě byl docela oříšek místo vybrat! Tady patří velké dík Terce ze Svateb s Terezou, která nám na základě našich kritérií dala dohromady přehledný seznam míst spolu s cenami (a to jak za ubytování, pronájem, catering atd.) a my jsme si už jen vybrali těch pár, které se nám líbily. A potom už následovalo kolečko objíždění jednotlivých míst…

Musím se přiznat, že jsem ze začátku byla docela zklamaná. Nevím, jestli si to z IG stories pamatujete, ale každé místo mělo nějaké ALE. Hosté by se museli ubytovat ve dvou penzionech (takže zařídit transfer), nevešly by se tam kulaté stoly, kapela by byla v jiné místnosti, místo nemělo zahradu…zkrátka pořád to nebylo ono.

svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie

Až nás Terka v rámci svatby na zkoušku vzala do Dvoru Perlová voda. Nejen, že jsme si díky svatbě na zkoušku (Terka je dělá dvakrát ročně, sledujte její sociální sítě pro vypsané termíny) mohli ,,vyzkoušet“ a hlavně vidět, jak to tam ve svatební den bude vypadat a fungovat, ale mohli jsme si projít celý areál, ochutnat jídlo, projít si pokoje, podívat se na různé druhy dekorací v rámci rozmanitých stylů…zkrátka to bylo skvělý a všem na 110 % doporučujeme to absolvovat. A hlavně, co bylo nejdůležitější, Perlovka splňovala všechno! Je cca 40 minut od Prahy, kapacita lůžek je až 102, obřad může být jak na zahradě tak ve stodole (při boho stylu svatby) a podkrovní sál se světýlky to vlastně celé rozhodl. To, že se tam pohodlně vejdou kulaté stoly byla jen třešnička na dortu!

svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie

Bylo rozhodnuto a my se do toho místa zamilovali na první dobrou!

Koordinace svatby

Někdy je vtipné, jak to ten vesmír všechno zařídí. Protože cca dva roky zpátky jsem potkala na mém školení Terku, která je svatební koordinátorkou a má svou svatební agenturu Svatby s Terezou. Bavily jsme se tenkrát o tom, jak bych jednou svatbu chtěla trochu jinak, jakou mám představu a jak by se mi to líbilo. Bylo to tehdy všechno jen teoretické, ale když mě pár měsíců poté Péťa požádal o ruku, hned jsem věděla, za kým jít. Ani jsem nikoho jiného nehledala, Terka byla jasná volba.

Její instagram a svatby, které s týmem dělala jsem měla prohlídlé napříč a tak jsem věděla, že je nejlepší. Mělo to takový ten přirozený spád, ve kterém do sebe vše tak nějak hezky zapadne. Navíc Terka na Perlovce každý rok udělá kolem 50 svateb, takže zná dané místo jako své boty. Sice je to v našem případě trochu jiná svatba, o to víc je to pro ni výzva.

svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie

Terka nám pomáhá úplně se vším. Co se týká rad a doporučení, výběru menu, výběru dodavatelů (protože je mega těžké najít někoho, kdo je spolehlivý, má přijatelné ceny a umí se přizpůsobit…o tom ale až v příštím článku), sehnala nám houslistku…zkrátka bez ní bych byla úplně ztracená, doslova. Navíc v rámci koordinace bude přítomná na svatbě a vše připraví, nachystají s týmem a celou svatbu bude i řídit, takže se nestane, že někdo nebude vědět, kam si sednout nebo jaká aktivita bude následovat.

Zkrátka a dobře to má celé pod palcem. 🙂 A pro detailistu, jako jsem já, je strašně důležité vědět, že Terka je profík, perfekcionista a že má vše dotažené do posledního puntíku, což ostatně můžete vidět na jejich fotkách a přístupu k práci. Proto jsem strašně ráda, že má na starost naši svatbu zrovna ona a doporučuju ji všema deseti. Navíc jsme od Terky jako poděkování za to, že jsme si vybrali pro náš velký den právě ji, dostali jako překvapení obrovskou krabici plnou krásných dárečků, slev a voucherů! svatba wedding perlová voda svatby s terezou brunettie

Pokud tedy plánujete/uvažujete o svatbě a chcete se na cokoliv zeptat (ať už k místu, koordinaci nebo dalších věcí), klidně mi napište, ráda odpovím. Někdy je totiž těžké se v tolika věcech zorientovat! 🙂

Vaše T. ♥

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *