Proč letíme (zase) na Bali?

Přesně za 4 dny si sedneme do letadla a poletíme do stejné destinace, kterou jsme před pár měsíci opustili. Na Bali.

Když jsme přemýšleli, kam se letos na jaře vydáme, původní rozhodnutí padlo na splnění mého snu – na LA. Město andělů jsem chtěla navštivit už od 15ti let a zařekla jsem se, že rok 2019 bude tím, kdy si tenhle sen splním. Když se ale blížilo ,,datum rozhodnutí”, najednou jsme váhala. Chtěli jsme tam alespoň na měsíc, což už dopředu víme, že nebude úplně levná záležitost a s tím vším, co se teď děje jsme o tom začali hodně uvažovat. No a tak jsme se začali rozkoukávat po jiných destinacích. No a najednou na nás vyskočilo i Bali.

A tak začala diskuze – chceme se podívat někam do Asie, chceme zažít něco nového, poznat něco nového, ale zase Bali nás uchvátilo, chtěli bysme zase zažít tu atmosféru tam a relax…hrozně se to v nás bilo. Protože na jednu stranu jsme chtěli poznávat nová místa, protože upřímně náš travel bucket list se neustále rozšiřuje, místo abychom místa škrtali jako navštívené, ale zase jsme unavení na to se hnát, zjišťovat jaké to na tom daném místě bude a chtít pořád něco víc, na druhé straně jsme ale oba pociťovali, že nám ten chill na Bali, ta mentalita, ta atmosféra hrozně chybí, že jsme tam cítili, hm jak to správně nazvat, vnitřní klid a harmonii se svým já. No a tak jsme se rozhodli pro Bali. Jenže letenky vylítly o x tisíc nahoru. Období Velikonoc udělalo své, jsou tam státní svátky v květnu, kterých taky všichni využívají a už to naskakovalo…takže jsme hledali a radili se a nakonec, vyhrálo Bali.

A proč zase Bali? (nejčastější otázka)

Úplně upřímně, když mluvím za sebe, jedu se tam zrelaxovat a za detoxem. Protože poslední dobou cítím, že je toho ze všech stran nějak moc. Neberte mě špatně, nechci si stěžovat, jen mi přijde že se to na mě valí ze všech stran, pracuju 12 hodin denně a už trochu s prominutím padám na hubu. A tak podobně to s Péťou máme teď poslední dobou oba. Ani na sebe nám moc času nezbývá, takže to vlastně nebereme ani jako dovolenou, spíš takový detox pobyt. 😀

A když píšu detox, nemyslím tím být na ovocných a zeleninových šťávách celé tři týdny. Myslím tím detox těla, mysli i duše. A co to vlastně reálně znamená? Plánuju se tam hodně zaměřit sama na sebe, dávat tělu to, co potřebuje a o co si samo říká – odpočinek, nespěchání, zdravá a vyvážená strava a pohyb. Strašně se těším na jógu s výhledem na moře, na běh po pláži při východu slunce, na zabijácké skupinovky po kterých máte pocit že umřete, ale pak cítíte endorfyny a máte pocit, že můžete lítat. Protože to ale beru i jako detox mysli a duše, strašně se těším na meditaci, na to jen tak ležet na pláži a na nic nemyslet, nic neřešit, prostě jenom být a existovat. Naplno.

Když tohle píšu, strašně se tam těším. Vím, že názory na Bali jsou různé, ale co jsme zatím poznali my s Péťou, je to přesně místo, kde teď potřebujeme být. Protože každý z nás někdy potřebuje úplně vypnout, změnit prostředí a vnímat jen sám sebe. Žít, meditovat, milovat. Přesně to plánuju dělat následující tři týdny. A vás, alespoň virtuálně, vezmu s sebou.

Mě by zajímalo, jestli to máte někdy taky tak? Že vám to vaše já říká – hele, teď se potřebuješ zaměřit sama na sebe?

 

Vaše T. ♥

Share:

2 Comments

  1. Duben 15, 2019 / 3:44 pm

    Na Bali bych se jednou také moc ráda podívala, je to můj sen 🙂 Ať se vám dovolená vydaří! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *