Stavíme dům V. – Interiérový design

Upřímně? Nikdy předtím bych si nemyslela, že budeme mít studio interierového designu pro náš dům. Vždycky jsem si totiž myslela, že designéry mají jen ti slavní a bohatí do svých obrovských a honosných sídel. Poslední roky se tenhle trend ale hodně změnil a tyhle služby jsou čím dál dostupnější. A i já sama jsem si myslela, že to nepotřebujeme…no, spletla jsem se.

BYDESIGN BYLA JASNÁ VOLBA

Stejně jako u volby dodavatele stavby jsme šli po doporučeních. A v konečném důsledku jsme měli jen jedno – ByDesign. Tohle designérské duo spolupracuje s Lucernem už nějaký ten pátek a když jsme se na schůzce zmínili, že máme tak trochu představu o naší koupelně ale vlastně vůbec nevíme, jak ten ,,Bali spa styl“ převést do reality, dostali jsme na ně doporučení.

Hned na první schůzce jsme pochopili proč. Když nám slečny ukázaly jejich realizace či předešlé projekty, bylo to přesně to pravé. Moderní, nadčasové, ale přitom útulné a takové domácí. Přesně to, co jsme chtěli. A teď už vím, že jsme rozhodně vedle nešlápli!

bydesign design koupelna brunettie bathroom interiérový design bydesign design koupelna brunettie bathroom interiérový design bydesign design koupelna brunettie bathroom interiérový design

JAK TO CELÉ PROBÍHÁ?

Věřím, že se to může studio od studia lišit, ale protože jste se mě na tohle téma na IG ptali hodně, rozhodla jsem se vám v bodech sepsat něco jako takový postup, jak jsme to prožili my a jak to vlastně celé probíhalo:

  1. Seznamovací schůzka – ta byla za mě jedna z nejdůležitějších, protože se seznámíte s designéry, projdete si realizace, popovídáte si o svých potřebách, jaký máte rádi styl, co se vám líbí a naopak nelíbí, jaké máte (rodinné) potřeby, ale i to, jak moc ,,zastavený“ dům chcete mít, jak velký bude, kolik místností, jak je máte vymyšlené v rámci rozmístění…zkrátka vše důležité proto, aby se vám následné vizualizace líbily (u nás to navíc bylo o to jednodušší, protože díky kooperaci mezi Lucernem a ByDesignem si všechny podklady k domu naposílali a my se nemuseli o nic starat:))
  2. Inspirace není nikdy dost – slečny se nás vyptávaly na strašně moc otázek, aby nacítily naše potřeby a pronikly do toho, jak v domácnosti budeme fungovat, jak moc například vaříme, pečeme, kolik času vlastně trávíme doma, v jaké místnosti, atd atd. Pokud máte (a to moc doporučuju) nějaké inspo fotky nebo třeba složku na Pinterestu (jako my), rozhodně ji sdílejte dál, ukažte jim, co se vám líbí, jaké detaily, případně jaký nábytek nebo značka vám padla do oka. Nebo taky nemusíte, můžete jen říct styl a nechat to vše na jejich inspiraci. Nám se ale více osvědčilo ukázat, jak bychom si to ideálně představovali.
  3. První 2D vlaštovky – před touhle schůzkou už jsem začínala být lehce nervózní, protože v téhle fázi už vidíte vizualizace. Sice ,,jen“ ve 2D, ale už se vám ten dům tak nějak formuluje, začínáte tam ten nábytek reálně vidět a zkrátka je to strašně fajn. Tahle schůzka nám sloužila k tomu, abychom si odsouhlasili rozdělení nábytku, jeho postavení, počet…zkrátka abychom se domluvili na finální podobě ještě předtím, než vše bude zpracováno do 3D vizualizace.
  4. 3D vizualizace a vysněný domov – na tohle jsem se TAK těšila! Vzpomínám si, jak jsem stála před vchodem, čekala jsem na Péťu a natáčela na IG stories o tom, jak jsem nadšená. Protože teď už to vidíte v živých barvách, doslova. Najednou máte před sebou váš dům, vaše pokoje, obývák, koupelnu…zkrátka si dokážete už velmi dobře představit, jak to bude jednou vypadat (což je super vzhledem k tomu, že v téhle fázi jsme měli teprve základovou desku a konstrukci:)). Vše si můžete přiblížit, prohlédnout a domluvit se na posledních, finálních úpravách.
  5. Volba všech prvků, detailů, praktičnost – tohle byl pro mě docela oříšek, protože mám trochu problém s bytovými doplňky. Skoro žádné se mi nelíbí, líbí se mi minimalismus a nesnáším poličky. Přesný opak Péti. 😀 Nakonec jsme to ale se slečnami designérkami dali dohromady, přihlédli jsme i k praktické stránce věci a všechny detaily jsme dotáhli k dokonalosti.
  6. Elektro a vše kolem – pro mě nejméně zábavná část, ale bohužel jedna z těch nejdůležitějších. Elektro – zásuvky, vypínače, kabely. Nuda, které ale musíte věnovat pozornost, protože je to hodně důležitá věc. Naštěstí nám poradily i s tímto, takže jsme prošli (doslova) stěnu po stěně a říkali jsme si, kolik je potřeba zásuvek, kde, kam umístíme vypínače, kde budou stmívače, kde zase ne, jak bude vyřešený kabel od tv…zkrátka nás tím vším provedly.
  7. Finální návrhy a podoba – po všech krocích, schůzkách, mailech a inspiraci je tohle poslední krok, ve kterém dostanete hotové nákresy se všemi informacemi, rozměry a umístěním. Zkrátka vše, co pro stavbu a následnou dekoraci potřebujete. Je samozřejmě dobré si vše raději dvakrát přeměřit, to jen kdyby náhodou. Ono je (tedy aspoň pro mě bylo) někdy těžké si představit ty věci když je reálně nevidíte nebo nemáte před sebou. A znáte to přísloví, dvakrát měř, jednou řeš.

bydesign design koupelna brunettie bathroom interiérový design

Když se na to teď dívám zpětně, jsem vážně ráda, že jsme se pro interierový design rozhodli a že jsme se alespoň takhle dopředu mohli těšit na to, jak to u nás jednou bude vypadat. Bylo to pro mě daleko jednodušší si vše představit, dámy nás upozornily na spoustu věcí, které možná vypadají dobře na fotkách, ale do praktické stránky jsou nepoužitelné. Navíc jsme dostali seznam všech odkazů na jednotlivé doplňky, nábytek atd. takže jsme nemuseli nic složitě hledat. Podtrženo, sečteno, už si nemyslím, že mít designéra je výsadou jen bohatých a vím, že pokud to člověk nemá celé vizualizované v hlavě nebo jen potřebuje trochu poradit se směrem, je to krok správným směrem. 🙂

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *